Polerowanie samochodu – Poznań

Jeżeli zastanawiasz się, czy polerowanie lakieru samochodu ma sens, w jaki sposób je przeprowadzić oraz w jakich okolicznościach faktycznie ono pomoże – ten artykuł z pewnością wyjaśni Ci kilka kwestii.

Jak zapewne zauważyła większość użytkowników samochodów, niezależnie od klasy oraz przeznaczenia pojazdu lakier po pewnym czasie ulega różnego rodzaju wpływom otoczenia, które można określić najprościej słowami „utrata blasku”. Oczywiście zależy to od jakości lakieru i proces jego starzenia się przebiega raz szybciej, raz wolniej, aczkolwiek można być pewnym jednego – jest nieuchronny.

Kolejnym problemem jest często bardzo (niestety) bogata kolekcja drobnych rysek, które powstają z rozmaitych przyczyn. Czasem ktoś przejdzie zbyt blisko samochodu i otrze się o niego na przykład zamkiem kurtki, czasem kierowca jadąc boczną polną drogą „złapie” luźne gałązki jakiegoś krzaczka wystające z pobocza. Najbardziej jednak rzucają się w oczy drobne zarysowania wokół klamek – w kilkuletnich samochodach jest to praktycznie norma.

Jeżeli Twój samochód zmatowiał, posiada ryski i nawet po umyciu nie wywołuje efektu „wow!”, warto rozważyć opcję polerowania. W pierwszej kolejności należy zawsze ocenić głębokość i rodzaj uszkodzeń lakieru – może się bowiem okazać, że już podczas wstępnej inspekcji stanie się jasne, iż sprawdzą się jednak zastosować inne metody. Dlatego właśnie radzimy, aby auto obejrzał specjalista z doświadczeniem. Dlaczego? Ponieważ nie ocenia on stanu na zasadzie „być może”, ale w oparciu o wieloletnią praktykę.

Na koniec pozostaje kwestia, w jaki sposób taką operację przeprowadzić. Można oczywiście pożyczyć polerkę samochodową lub nabyć własną. Pomysł ten ma zasadniczą wadę – nie wiadomo, jakiej jakości urządzeniem przyjdzie nam pracować. Jeśli będzie ono po prostu kiepskie, efekty naszej pracy również idealne nie będą.

Drugą sprawą jest doświadczenie – fachowiec, który poleruje samochody w ramach swojej pracy zawodowej wie jakich środków użyć oraz w jaki sposób zrobić to poprawnie. Jest to kwestia bardzo istotna, ponieważ pracując metodą prób i błędów można nieodwracalnie uszkodzić lakier auta, co skończy się malowaniem elementu (oby jednego).

Jeżeli więc zależy Ci na tym, żeby lakier Twojego samochodu wyglądał jakby położono go tydzień temu, rozważ powierzenie polerowania naszemu warsztatowi. Przed wykonaniem usługi ocenimy stan lakieru i udzielimy rzetelnej informacji. Jeżeli mieszkasz w okolicach Poznania, Lubonia, Mosiny – zapraszamy!